No.6

10. února 2017 v 5:42 | Naoi |  Anime, manga, doujinshi


Shion je inteligentní a vysoce vzdělaný, proto v utopistickém městě No.6 žije mezi elitou. Toto město bylo vybudováno po válce, která zničila téměř celý svět. Shionův život se však změní, když potká Nezumiho, zločince na útěku, během svých dvanáctých narozenin. Jelikož poskytl pomoc Nezumimu, Shion je přesunut správou města do chudší části města, mezi nižší kastu občanů, kde je nucen žít obyčejný život. O čtyři roky později, Shion se opět připlete do cesty Nezumimu během nebezpečného spiknutí, které zanechává pouze jediné stopy - mrtvoly. Co se skutečně děje v No.6? (csfd)

Anime:
Rok vydání: 2011
Počet epizod: 11
Žánr: dystopie, akční, drama, sci-fi, fantazy

K tomuto příběhu o dokonalém utopickém městě, které až tak dokonalé není, jsem se dostala přes anime asi čtyři roky zpátky.
Můžu říct, že je to stále jedno z mých oblíbených. Děj není složitý a přece ne jednoduchý. Prvky fantazy z toho dělají dobrou oddechovku a tak trochu pohádku, ale stále je to docela drama.
Ač to někteří rádi zmiňují, nejedná se o shounen-ai - náznaky tak jsou, ale zázraky něčeho pořádného mezi hladními postavami nečekejte. I tak se, nicméně, řadí mezi důležité anime s LGBT tématikou.
Co se anime týče, má velmi pěknou kresbu a soundrack i ending, opening pokulhává (osobně se mi někdy líbí, někdy ho raději hned přeskočím). Co bych vytkla je konec, nelíbí se mi, jakým způsobem anime na konci osekali. Jasně celé anime je osekný originál, ale ten konec je snad úplně nejvíc.

Manga:
Autorka mangy: Hinoki Kino

Manga se skládá z 9 svazků, o celkově 35 kapitolách.
Styl kresby mi vyhovuje, vytváří skvěle "iluzi děje", dotváří tu správnou náladu (dle mého skromného názoru). Postavy jsou vzhledově vytvořeny podle anime, což mi vyhovuje a ještě více fakt, že děj se drží originálu. Přece jen... číst anime v manze, tak na to by se mi čas ztrácet nechtělo.

Novela:
Autorka novely: Atsuko Asano

No a o konečně originál. Novela má celkově 9 svazků + Beyond + Extra.
Abych byla upřímná, nedávno jsem i na toto anime vzpomněla a zjistila jsem, že je podle novela a tak jsem ji začala číst. Mám ji rozečtenou a můžu říct... pokud při sledování anime nadšením umíráte z podprahových narážek a "kiss" scény, můžu vám říct, že v novele je toho dost, dost zřetelné, takže to tak nehledáte lupou a pořádně si užijete charaktery postav, na což je tam mnohem více protoru. (Osobně se mi hodně líbí třeba to, jak se Shion učí reagovat na Nezumiho sarkasmus a sám ho na něj použije.)

Abych byla upřímná, mám nejraději novelu. Ještě jsem ji sice nedočetla, ale je rozhodně lepší díky většímu prostoru na charakteristiku postav, doplnění celkového děje a toho, jak No.6 (ne)funguje. V anime třeba vůbec nejsou (díky bohům za novelu a mangu) části, kdy spou mluví dva... přátelé(?)... Vědec a Fenek, což jsou pro doplnění děje podle mě taky části důležité.

Spoiler alert!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama