Jsou tak zatraceně roztomilí

6. ledna 2017 v 10:09 | N. |  Mikropasty
Pozn.: Většina příběhů, které jsou zařazeny v rubrice Mikropasty jsem pouze překládala. Tuto nevyjímaje.


Zbožňuji svou práci učitelky druhé třídy. Děti v mé třídě jsou tak roztomilé a nevinné. Jsou v dokonalém věku. Nějakou dobu jsem učila děti šesté třídy, ale brzy jsem si uvědomila, že to byla chyba. V šesté třídě se vytváří party, vzkvétá šikana a děti se učí, jak na sebe být opravdu hrozní. V tomto věku jsou zkažení násilnými videi a jejich vrstevníci jim přibližují, co je to sex. Nemají žádný respekt k autoritám a nemají chuť se učit.
Ne. Děti druhé třídy jsou mnohem lepší. Jejich rodiče se stále velmi snaží je ochránit před krutostí světa. Dívají se na mě s doširoka otevřenýma očima, dychtiví se učit, hltají všechno, co jim sdělím.
Mým oblíbeným dnem je Valentýn. Vytváří papírová kapsičky a přilepí je na své stoly, aby do nich dostali psaníčka a sladkosti. Tento rok jsem doma napekla vynikající sušenky. Přišla jsem do školy dříve, abych každému dala jednu. S nadšením čekám na jejich reakce.
Celé ráno s usmívám. Usmívám se, když děti přichází, oblečení do červené a růžové. Usmívám se, když se pustí do svých papírových kapiček, aby se podívali, co je uvnitř. Usmívám se, když mi věnují rozkošné "děkuji paní Collinsonová" poté, co našli sušenky, které jsem upekla. Usmívám se, když se do nich zakousnou. A usmívám se, jak jeden za druhým padají k zemi, dusí se, zvrací a modrají.
Přeci jen, jsou v rozkošném věku. Byla by škoda je nechat vyrůst.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alexandra Alexandra | Web | 6. ledna 2017 v 10:14 | Reagovat

ježiš toto bolo uplne perfektne! :D a mam pravdu povedat, vôbec som to nečakala, čakala som fakt niečo o otm ake je super byt učitelkou a niečo take, z tvojej vlstnej skusenosti ..a potom som došla na "pani collinsovou" a už sa mi to nezdalo a potom ten koniec! :D :D uplne super!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama