Deleted Scene from City of Lost Souls: Magnus and Alec

10. ledna 2017 v 11:33 | Naoi |  Shadowhunters
Scéna týkající se dějově čtvrtého dílu - Město ztracených duší.


Magnusovo pravidlo bylo ohledně toho velmi jasné: pokud jste milovali smrtelníka, no dobře tedy, ale neměli jste se míchat do jejich smrtelnosti. Zabralo hodně času si na to pravidlo zvyknout... většinou dokud jste neuvědomili, že být nesmrtelný bylo větší břemeno než dar.

Magnus položil tabatěrku na stůl a zvedl mobil, stiskl tlačítko na rychlé vytáčení u Alekova čísla. Když to Alek zvedl, zněl vystresovaně i plný naděje zároveň. ,,Magnusi? Našel jsi něco?"

,,Nic. Promiň."

,,Oh." Alekův hlas zněl nepatřičně ve zdrcujícím zklamání.

,,Ale přemýšlel jsem o parabatai poutu," řekl Magnus. ,,Když jsou si parabataiové obzvláště blízcí, dokáží vycítit, když je ten druhý mrtvý, Přeměněný, nebo-"

,,Já vím," řekl Alek. ,,Vím to. Cítil jsem to - předtím v Idrisu, v tu chvíli kdy Jace zemřel. Ale teď je to jiné." Magnus si ho dokázal představit. Modré oči, bledý obličej, vzteká se, jak se snaží zkrotit vlasy. Alek většinou vypadal, jako by vypadl z postele do náhodné hromady oblečení, spíše než jakoby si něco vybral. A od chvíli kdy Jace zmizel, to vypadalo, že si navíc přestal česat vlasy. ,,Prostě nic necítím."

,,Vážně nic? Jako... nicotu?"

,,Jo…?" Alek zněl zmateně.

,,Vlastně mě něco napadá," řekl Magnus. ,,Udělám všechno pro to, abych pomohl, to víš, že, Alexandře? Ne pro Spolek, ale pro tebe."

,,Já vím." Alek se na chvíli odmlčel. ,,Je skvělé slyšet tvůj hlas, i když nemůžeš pomoct," dodal a náhle zavěsil.

Magnus položil mobil vedle sebe a na chvíli se posadil, klidný natolik že se slyšel dýchat. Ztrácím ho, pomyslel si. Nevím jak nebo proč, ale vím, že ho ztrácím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama