9. End - Konec

13. ledna 2017 v 21:46 | SilentScream |  (New) weird fiction
Poznámka k příběhu:
Živí - lidé žijící na povrchu (zejména vojáci), všichni zemřeli následkem války - plyny, zbraně, radioaktivita,...
Mrtví - lidé žijící pod povrchem, schovaní v úkrytech, poslední naděje na obnovu lidstva
Živí-Mrtví - lidé nejprve žijící schovaní pod zemí, ovšem "vylezli nahoru", chráněni speciálními obleky proti radiaci, pobiti zoufalými vojákyOzvaly se poslední ohlušující rány. Po krátkém utichání hluku následovalo ještě několik výstřelů, když náboje opustily hlavně pušek. Pak vše utichlo. Úplně. Veškeré zvuky byly pohlceny nekonečným nenasytným tichem.
Jedinou známkou života bylo několik ležících raněných, kteří už však neměli sílu ani bolestně zasténat. Život z nich mizel stejně rychle jako pára z hrnce s vařící vodou.
Jistě by to byl politováníhodný pohled, kdyby tam někdo byl a posteskl si nad tím, jaký byl svět dřív.
Vlastně... jedna osoba by se našla. Mezi ruinami opatrně procházela Živá-Mrtvá. Poslední mezi posledními. Živí už byli všichni mrtví a ti co ne, umírali. Mrtví byli schovaní a zalezlí v tajných úkrytech jako krysy. Akorát že už ani ty krysy nežily. Možná sem tam jedna, dvě našly, ale i jejich populace byla skoro na nule.
Většina živočišných druhů byla vyhubena.
Lidskými spory, hloupostí, domýšlivostí, válkami,...
Poslední Živá-Mrtvá se procházela ruinami toho, co bylo známé jako Země. Pod nohama jí jemně křupal štěrk a kosti. Nezáleželo na to, po čem chodila. Nezáleželo už vůbec na ničem. Všechno bylo ztraceno. Nastal Konec.
V dálce se ozvalo tlumené zavytí vlka z nedalekého lesa. Jeden z posledních. V dřívějších dobách jejich vytí značilo, že tato majestátná zvířata jsou poblíž. Teď už to bylo jen zoufalé poslední sbohem raněného, umírajícího tvora.
Smutné, ale velmi výstižné pro ten okamžik.
Poslední válka byla dobojována. Poslední krev prolita.
Zbýval už jen naprostý konec, který se ovšem blížil jistě a nenávratně jako fakt, že po dnu přichází noc.
Dívka se zastavila. Ohlédla se za vlkem, který vyšel z lesa, aby se s planou nadějí podíval, zdali není někde nějaké místo, kde by se mohl uložit k věčnému spánku. Jen co však vystrčil z lesa čumák, zase se do něj rychle stáhl a vydal se kulhavě pryč.
Následovala ho. Pomalu a opatrně. Vešla do lesa, který ji okamžitě pohltil. Proč se zvíře vrátilo pochopila hned - měřič ukazoval mnohem menší míru radioaktivity. A navíc to tam vypadalo mnohem přívětivěji.
Dívka došla ke zvířeti, které nehybně leželo a jen ji odevzdaně pozorovalo. Klekla si k němu a teprve v bezprostřední vzdálenosti dokázala přes tlusté ochranné brýle rozeznat různobarevnost vlkovi srsti.
Natáhla k ní ruku a přejela po ní, ač s nelibostí rukavicí kterou nesnášela, ale musela je pro svou ochranu nosit. Zvíře i tak vděčně ňuflo a zavřelo oči a klidně čekalo na konec.
Povzdychla si. Bodlo ji, při posledním vlkově výdechu, u srdce. Překvapeně zamrkala a leknutím sebou trhla, když jí po tváři steklo něco mokrého. Byla si jistá, že to není krev. A slzy to být přece nemohly. Alespoň si to říkala.
Byla emotivně vyprahlá, že jí byl i konec lidstva ukradený.
Nicméně stačila smrt vlka, jiného tvora který trpěl kvůli lidem, kteří si prostě mysleli, že jsou nejlepší, nejdůležitější a nenahraditelní, a dostavil se nečekaný záchvěv emocí.
Vstala a vydala se dál. Rozhodla se jít po vzoru již mrtvého zvířete a najít si místo pro poslední odpočinek.
Hledat dlouho, ale nedokázala najít jedno jediné místo, kde by cítila vnitřní klid. Rozhodla se tedy vrátit k vlkovi. Jenom tam byla vyrovnaná a smířená.
Naposledy se zhluboka nadechla "čistého vzduchu", než si sundala plynovou masku a odhodila ji. Totéž udělala i s oblekem.
Lehla si a konečně mohla po vlkově srsti přejet a cítit ji mezi prsty.
Odtáhla se od něj, zavřela oči a čekala. Tiše osamoceně umírala. S posledními myšlenkami o světě. O planetě Zemi.
Doufala, že bude zničena, nebo alespoň očištěna od všeho, co na ní lidé způsobili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama