Silence, 2 verze

24. listopadu 2016 v 18:05 | N. |  Mikropasty
Znáš ten zvonivý zvuk, když jsi na velmi tichém místě?
Někteří lidé říkají, že je to sluchový klam způsobený neschopností ucha zaznamenat frekvence pod prahem lidského vnímání.
Není to vůbec pravda.Tohle zvonění se překrývá ještě s něcím. Když budeš potichu, pozorný a budeš mít trochu štěstí, budeš schopný slyšet část toho zvonění. To co uslyšíš, budou hlasy, šeptající si.
Nejprve budou velmi tiché, ale postupně si zvykneš a více toho uslyšíš a porozumíš, co říkají. Uslyšíš něco o minulosti, přítomnosti a budoucnosti.
Musíš být však opatrný. Protože neexistuje hlas bez těla. A když si jich začneš všímat, začnou si všímat i oni tebe.

*

Zkus tohle. Vypni hudbu. Vypni televizi. Pokud musíš, vypni počítač. Pak jdi do jiného pokoje, sedni si a seď. V naprostém tichu. Slyšíš to? To zvonění? Lidé říkají, že to tvůj mozek vytváří ten zvuk, aby zaplnil ticho.
Lidé lžou.
Nemůžu ti říct, co vydává ten zvuk, ale ať už je to cokoli, nechtěj se s tím setkat. Snaží se sem pronikout. Prodrat se svým způsobem na naši rovinu existence.
Teď zkus tohle. Zopakuj první kroky. Všechno vypni. Tentokrát zhasni i světla. Stále slyšíš to zvonění? Raději doufám že ano. Pokud ne, je to proto, že konečně našli způsob, jak se sem dostat.
A žádné utíkání ti nepomůže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama